Pevaće na proslavi “Oluje”, a zakazao koncert u Beogradu – sramotan potez Željka Bebeka naišao na žestoki prekor domaće estrade

Ovo nije prvi put da bivši pevač Bijelog dugmeta učestvuje u obeležavanju godišnjice akcije “Oluja” koja podseća na progon stravičan Srba iz Hrvatske.

Željko Bebek će održati koncert u Gospiću, administrativnom središtu Ličko-senjske županije, 4. avgusta povodom obeležavanja vojne akcije hrvatske vojske “Oluja”.

Bebek, koji će nastupiti na proslavi “Oluje”, takođe nema nikakav problem da nastupa i u Srbiji. U okviru svoje turneje kojom obeležava 50 godina karijere, Bebek je zakazao koncert u Beogradu za 15. novembar ove godine u Sava centru.

Era Ojdanić smatra da pojedini pevačic nemaju ni obraza, ni srama.

– Istorija se ponavlja sa pevačima koji ponekad nemaju ni obraza, ni srama! Nisam imao ništa protiv čoveka, ali mi nije jasno kako sami ne razmišljaju kad su ovakve stvari u pitanju. Ne možeš tako da se ponašaš kad znaš kako srpski narod reaguje na ove teme. Pevaš na takvom događaju i onda bi da dođeš ovde da se našim ljudima smeješ u facu i da se zabavljaš! Ma ovo je sramotno, nema dalje. Isto sam pričao ranije i za Severinu. Mislim sve najgore o takvim postupcima i ljudima! – rekao je Era.

Na pitanje da li Bebeku treba zabraniti ulazak u Srbiju, pevačica Ivana Šašić bila je nikad jasnija. 

– Krajnje je vreme da počnemo da poštujemo sebe i svoje – bila je izričita Ivana.

Estradna zvezda Aleksandra Mladenović takođe je imala komentar na sramotan potez starijeg kolege. 

– Uvek se sklanjam kad su ovakve teme u pitanju i ne volim da komentarišem, ali svako snosi odgovornost za svoje postupke. To mogu da kažem. Ne mogu nikome da branim gde će da peva, ali neke stvari stvarno ne bi trebalo da se rade, ako već postoji osetljiva pozadina – rekla je pevačica za Kurir.

Podsećanja radi, Grad Gospić je najavio na svojoj stranici na društvenoj mreži Fejsbuk koncert Željka Bebeka.

– Proslava Dana pobede i domovinske zahvalnosti! Povodom obeležavanja Dana pobede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja Grad Gospić poklanja koncert Željka Bebeka – stoji u objavi na Fejsbuku, koju možete videti u nastavku ovog teksta.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -