“Piksi je moj prijatelj, žao mi je što ću ovo reći, ali…” Nakon ispadanja sa Evropskog prvenstva, naš pevač dao oštar sud o Orlovima

On smatra da nije postojala saradnja među igračima i da selektor nije na pravi način uspostavio kontrolu nad timom. Iako je u odličnim odnosima sa Piksijem, to ga nije sprečilo da iznese svoje mišljenje o igri našeg tima.

Reprezentacija Srbije sinoć je igrala protiv reprezentacije Danske, rezultat je bio 0:0, a naš tim je ispao sa Evropskog prvenstva u fudbalu.

Pevač Dragan Kojić Keba je gostovao u emisiji “Puls Srbije” i tom prilikom je komentarisao igru naših Orlova na ovom takmičenju. On je gledao utakmicu sa Sašom Popovićem i obojica su vatreno navijali i podržavali naš tim.

– Gledali smo sinoć zajedno utakmicu. I to na ekranima, desetak kvadrata. Jedva sam ga sprečio da ga ne polupa – rekao je Keba, ističući strast koja je nedostajala na terenu.

Keba smatra osnovni problem srpske reprezentacije bio je nedostatak kontrole i uigranosti.

– Sinoć, po mojoj proceni, odbrana je trebala da igra napad, a napad da bude u odbrani. Verovatno bismo primili gol, ali tu sam primetio ne samo sinoć, nego već neko vreme, da nedostaje veza između igrača – rekao je Keba.

Keba iskreno o Piksiju

Keba je istakao da je prijatelj Dragana Stojkovića Piksija, a onda je otkrio da mu zamera što nije postavio jasna pravila unutar tima.

– Dragan Stojković Piksi je moj prijatelj. Meni je žao što ću reći neke reči, ali mislim da nije na najbolji način uspostavio kontrolu. Ja sam šef parade, vi… Mislim da tu fali saradnje da se zna ko je ko – rekao je Keba, dodajući da je potrebno jasno definisati uloge unutar tima.

Jedan od ključnih problema koje je Keba istakao je prisustvo ega kod igrača i stručnog štaba.

– Ako neke stvari ne raskrstimo sa sobom u sebi, a to se zove ego, onda se ne trudiš, ne može pomoći tog momenta. Taj ego sam prepoznao kod svih, kompletnog stručnog štaba i igrača – rekao je Keba, naglašavajući da su igrači morali pokazati više timskog duha i entuzijazma.

Keba smatra da igrači nisu bili međusobno uigrani i da je to bio jedan od glavnih problema na terenu.

– Nije bilo uigranosti. Nije bilo tog entuzijazma. Ljudi, pa ja i dan danas, posle 36 godina uzimam tu gitaru da pevam i dalje mi radi taj žar i želim da se dokažem – rekao je Keba, ističući da je potrebno više strasti i energije na terenu – rekao je Keba u emisiji “Puls Srbije”.

Piksi dao svoj sud o igri

Selektor fudbalera Srbije Dragan Stojković Piksi obratio se novinarima na konferenciji za medije posle meča sa Danskom.

Na pitanje šta sada, rekao je:

– Pa, idemo kući, verovatno idemo kući. Razočaranje zbog rezultata. Izjednačena utakmica. Tražila se ta jedna šansa, taj jedan gol. Izuzetno sam ponosan na momke. Srbija nije bila vreća za udaranje. Pokazali smo dobro lice. Praktično tri ekipe idu dalje sa tri nerešena. Nema tragedije. Zahvalio bih se navijačima na velikoj podršci. Idemo dalje.

O ubačenim čašama navijača na teren:

– Molim vas postavite mi pitanje o utakmici. Nije moj posao da se bavim čašama..

Nije želeo ni o tome da li će ostati selektor.

-To nije pitanje za mene, niti klauzula u ugovoru nema. Da bi me bolje razumeo, nemam čega da se stidim. Idem uzdignute glave. A to što se nisi kvalifikovao za drugu rundu? Kakve to veze ima, to je sport. Gde je to bilo da nismo dali sve od sebe. Jedan strahovit napredak u defanzivi. Svaki dan smo radili na tome i izgleda smo uspeli. Nema razloga za bilo kakvom tragedijom, niti je ovo tragedija.

Govorio je o nezadovoljstvu navijača:

– Pa i ja sam nezadovoljan. Ne očekujete da vas dižu u nebo. Ali nemojte zaboraviti, Srbija je posle 24 godine učesnik Evropskog prvenstva. A to što svi misle da smo bogomdani, to su navijačke stvari. Da li se igrači nisu borili? Mislim da jesu. Da li su dali sve od sebe? Jesu, sigurno. Da li sam dao sve od sebe da tim izgleda dobro? I to je tačno. Pa ne mislite da sam ja zadovoljan eliminacijom.

- Pogledajte najnovije ćlanke -