Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković oglasio se posle povlaćenja Dušana Tadića iz nacionalnog tima.
Dojučerašnji kapiten je poslao oproštajnu poruku javnosti putem društvenih mreža, a selektor je odgovorio na sajtu FSS-a.
– Dušan Tadić je veliko ime srpskog fudbala i momak koji je ostavio dubok trag u dresu našeg državnog tima. Pratio sam njegovu karijeru od momenta kada je u Vojvodini najavio ogromne domete i kasnije kada je u Holandiji, Engleskoj i Turskoj pokazao da je izrastao u jednog od najboljih veznih igrača u Evropi. Od trenutka kada sam stupio na dužnost selektora reprezentacije, video sam u njemu lidera i bilo mi je mnogo drago što baš Tadić nosi kapitensku traku i broj 10 na leđima.
– Poštujem njegovu odluku i želim mu mnogo sreće u nastavku karijere, kako one igračke, tako i i one kojoj se bude posvetio nakon aktivnog igranja. Moja je velika želja da mu se organizuje oproštajna utakmica i predložiću predsedniku Džajiću i ljudima iz Fudbalskog saveza Srbije da se u prvom slobodnom terminu iskoristi prilika i da se na jedan dostojan način oprostimo od bivšeg kapitena. Tadić je to apsolutno zaslužio – istakao je Dragan Stojković Piksi.
Fudbalere Srbije od septembra čekaju novi izazovi i takmičenje u Ligi nacija, a Orlovi će imati novog vođu na terenu posle povlačenja veziste Fenerbahčea.