Napadač koji je danas oko 11 sati samostrelom pogodio pripadnika Žandermerije (34) u vrat ispred ambasade Izraela u Beogradu, prema nezvaničnim saznanjima prvo je prišao ranjenom žandarmu da ga pita za smer ulice.
Nakon što je žandarma pitao za smer ulice, napadač se nakon deset minuta vratio sa samostrelom i pogodio pripadnika Žandarmerije.
Policajac je potom, nezvanično, sa strelom u vratu ispalio metak u napadača.
Pripadnik Žandarmerije ima povredu karotide i u svesnom stanju prevezen u Urgentni centar, gde će biti izvršena operacija vađenja strele iz vrata. Sve okolnosti napada kod ambasade Izraela i mogući motivi se ispituju.
Izvor: Srbija Danas/Blic