POGINULA NAJMANJE 21 OSOBA: Oluje ostavljaju pustoš iza sebe, DESETINE HILJADA LJUDI BEZ STRUJE

Najmanje 21 osoba poginula je u seriji snažnih oluja koje su zahvatile centralni i južni deo SAD tokom vikenda, javio je danas AP.

Smrtni slučajevi zbog oluje zabeleženi su u američkim državama Teksas, Oklahoma, Arkanzas i Kentaki. 

 Oluja je izazvala i štetu na kućama, poslovnim objektima, putevima i dalekovodima, što je izazvalo nestanak struje za desetine hiljada domova.

Tornado je izazvao štetu na magistralnom putu koji povezuje Teksas i Oklahomu.

Meteorolozi su najavili da će oluja kasno danas pogoditi istočnu obalu SAD. 

Izvor: Tanjug

- Pogledajte najnovije ćlanke -