Košarkaši Crvene zvezde dočekali su ekipu FMP-a u polufinalu Košarkaške lige Srbije i posle prvog poluvremena vode 45:42.
Publika u dvorani ”Aleksandar Nikolić” pozravila je na početku meča igrače koji su pre manje od nedelju dana osvojili titulu u ABA ligi pošto su savladali Partizan sa 3:0 u finalnoj seriji, a trofej je pred publiku izneo Nikola Topić. Ujedno je Branko Lazić dobio uramljeni dres za 800 mečeva odigranih u Crvenoj zvezdi.
FMP je samo u prvih hnekoliko minuta uspeo da parira Crvenoj zvezdi koja je na krilima Jaga od starta forsirala bržu igru i već u 5. minutu stekla dvocifrenu prednost 14:4, a dva minuta kasnije bilo je 21:6 posle poena Bolomboja. Trener Zvezde Janis Sferopulos često je menjao i kombinaovao petorke ne želeći da mnogo opterećuje glavne igrače, a ritam crveno-belih nije padao i na kraju prve deonice prednost Zvezde je iznosila 27:13.
Miloš Teodosić preuzeo je organizaciju igre Zvezde na početku druge deonice, a crveno-beli su već u 13. minutu stekli do tada maksimalnu prednost 35:17. Međutim, usledio je odgovor Pantera. Za četiri minuta FMP je napravio seriju 18-3 i prišao na 38:33zahvaljujuću trojkama Šaranovića i Rebeca uz dobru odbranu koja je praktično u potpunosti zaustavila Zvezdin napad. Ipak, seriju Pantera je sa pet poena u nizu zaustavio Nedović, ali nije to potpuno stopiralo FMP. Nastavili su Panteri sa dobrom igrom, Zvzeda se mučila u napadu i na veliki odmor otišla sa svega tri poena prednosti (45:42).