Prvi čovek tima sa Uba je proslavljeni srpski fudbaler Nemanja Matić, lokalpatriota koji je teško stečeni novac uložio u razvoj lokalnog fudbala.
Pred megdane sa večitim rivalima Matić je imao jasnu poruku za meštane svog gradića.
– Ubljani, čestitam na ulasku u Superligu! Uživajte u sezoni! Znam da Crvena zvezda i Partizan imaju dosta navijača sa Uba, ali ukoliko u naredna dva kola vidim nekoga sa Uba da navija protiv Jedinstva, nemoj da mi se više javlja na ulici -poruka je Matića koja je osvanula na Instagram stanici Jedinstva.
Debitant u eliti u subotu gostuje Crvenoj zvezdi (20 časova), dok će narednog vikenda dočekati Partizan.