POSLE PREOKRETA: Đere u četvrtfinalu čelendžera u Santo Domingu

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale čelendžera u Santo Domingu u Dominikanskoj Republici.

Naš igrač je bio bolji od Injasija Busea, 4:6, 6:3, 6:2 posle dva sata i 33 minuta borbe. 

Peruanac koji je 266. igrač planete je rešio prvi set u svoju korist tako što je došao do brejka u uvodnom gemu. Ipak, nastavak je pripao Đereu. U drugom setu je uz jedan oduzet servis protivniku došao do poravnanja da bi u trećem setu videli drugačiji scenario. 

Buse je poveo sa 2:0, ali je Srbin osvojio šest vezanih gemova i prošao u narednu fazu takmičenja. 

Laslo će u četvrtfinalu igrati protiv Amerikanca Rajana Segermana, 398. na svetskoj listi.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -