POSLEDNJE ZBOGOM! Preminula najstarija stanovnica BiH, njene reči INSPIRIŠU mlade generacije

Najstarija stanovnica Bosne i Hercegovine preminula je danas u Sarajevu u 111. godini.

Živela je u kući staroj oko 150 godina u Sumbuluši, u opštini Stari Grad, gde je bila jedna od 12 stogodišnjaka, piše Kliks.

Rođena je 1914. godine u Bosanskom Šamcu, a kao dete je ostala siroče i preselila se u Sarajevo da živi sa rodbinom.

Sa suprugom je imala četvoro dece i tvrdila da su zajedno imali lep život, a ostala je udovica pre 40 godina.

– Borila sam se i radila da imamo sve što nam je potrebno. Uvek sam letela da uradim sve pre vremena. Porodica je na prvom mestu – rekla je ona jednom prilikom.

Tanjug

- Pogledajte najnovije ćlanke -