“POTROVAĆEMO SE, SVE NAS BOLI GLAVA” Drama u Aleksincu nakon curenja gasa u fabrici – smene raspuštene, radnici uznemireni: Niko ne zna šta se dešava (FOTO)

U kasnim večernjim satima 11. avgusta, u Niškoj ulici u Aleksincu, došlo je do curenja gasa u fabrici “Gramer”.

Na kratko je ulica pored fabrike bila zatvorena za saobraćaj, ali prema prvim informacijama, niko od građana nije pretrpeo zdravstvene posledice.

Iako su se u pojedinim medijima pojavile informacije da je fabrika obustavila rad zbog ovog incidenta, naš izvor navodi da je rad u popodnevnoj smeni normalno nastavljen već dan kasnije.

Međutim, nova dešavanja u fabrici “Gramer” izazivaju zabrinutost među radnicima. Prema rečima jednog od zaposlenih, treća smena je ponovo raspuštena, a prvoj smeni je zabranjen ulazak u fabriku. Radnici su uznemireni i uplašeni, s obzirom na moguće posledice curenja gasa.

Opet treću smenu raspustili i prvoj nisu dali da uđe u fabriku. Niko ne zna razlog. Potrovaćemo se. Sve nas boli glava. Tri dana imam aritmiju, nos zapušen. Užas! – rekao je za portal Srbija Danas zaposleni u fabrici “Gramer” u Aleksincu.

Ova situacija izaziva sve veći strah i zabrinutost među zaposlenima, koji se osećaju ugroženo zbog nedostatka informacija i adekvatnih mera zaštite. Nadležni organi i uprava fabrike još uvek nisu dali zvanično objašnjenje o novonastalim problemima.

Očekuje se da će naredni dani doneti više informacija o stanju u fabrici i mogućim merama koje će biti preduzete kako bi se zaštitilo zdravlje zaposlenih.

Izvor: Srbija Danas

- Pogledajte najnovije ćlanke -