Tako su se u Parohijskom domu Hrama Svetog Save u Beogradu na slavskom ručku primetiti glumci Mina Lazarević, Ivan Bosiljčić i Viktor Savić.
Posebnu čast imala je Aleksandra Radović koja je sedela na čelu stola pored patrijarha i mitropolita raško-prizrenskog Teodosija i episkopa novobrdskog Ilariona, ali i princa Filipa i princeze Danice Karađorđević.
Foto: Телевизија Храм / youtube
Svetejši Patrijarh je priredio slavski ručak za, kako je rekao, najdraže goste iz Orahovca, Osojana, Velike Hoče, Goraždevca, Leposavića i Kosovskog Pomoravlja.
Foto: Телевизија Храм / youtube
– Voleo bih da sam mogao, a vi to razumete bolje nego neko drugi, da sam svoju slavu slavio na Kosovu i Metohiji. Imao sam takvu želju i ideju. Međutim, razgovarajući s vladikom Teodosijem, ocem Savom i drugom našom braćom i sestrama otuda, ocenili smo da ovog puta vi dođete kod nas u Beograd da ovde proslavimo slavu, a ako Bog da, onda sledeći godine da slavimo u Pećkoj Patrijaršiji – poručio je patrijarh Porfirije pozdravljajući srpske mališane s Kosova i Metohije.
Foto: Телевизија Храм / youtube
Podsetimo, sve prisutne javne ličnosti poznate su kao veliki vernici, a Aleksandra često ističe da je posebno posvećena veri i duhovnom životu.
– Bez duhovnog preobražaja svakog pojedinca, nema napretka. Jedino tada će nam, kao društvu, biti bolje – napisala je Radovićka svojevremeno na Iksu.
(Kurir)
www.blic.rs