PRAVI SE OZBILJAN TIM: U Vojvodinu stigao bivši fudbaler PAOK-a!

Vojvodina je dovela peto pojačanje u ovom prelaznom roku, a dres novosadskog kluba zadužio je štoper Kolins Lusaka Sičenje. Ovu informaciju potvrdio je i sam klub na svom zvaničnom sajtu.

U pitanju je 20-godišnji fudbaler, rođen u Keniji, 19. septembra 2003. godine, a u Vojvodinu stiže iz švedskog AIK-a.

Sičenje je ponikao u ekipi Grin Komandosa u rodnoj Keniji, da bi 2018. debitovao u Premijer ligi Kenije sa timom AFC Leopards.

U Evropu je stigao leta 2021. kada je pojačao grčki PAOK, ali se posle samo jedne sezone vratio u AFC Leopards, iz kog je otišao u AIK u martu 2022. Iz Švedske je stigao i do Finske, gde je od marta do decembra 2023. nastupao kao pozajmljeni igrač.

On i u Vojvodinu stiže na šestomesečnu pozajmicu, ali Vojvodina ima pravo otkupa u zimskom prelaznom roku.
Pre Sičenjea, Vojvodinu su ovog leta pojačali – Mihai Butean, Marko Poletanović, Marko Veličković i Lukas Baros.

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -