PREDSEDNIK POLJSKE STIGAO U PEKING: Nada se da će se odnosi sa Kinom dobro razvijati!

Poljski predsednik Andžej Duda, koji boravi u poseti Pekingu, izrazio je danas nadu da će se odnosi sa Kinom dobro razvijati u svim sferama.

– Nadam se da će se razvijati na najbolji mogući način u ekonomskoj i međuljudskoj sferi, kao i u bilateralnoj i multilateralnoj saradnji. Drago mi je što smo mirno i dosledno gradili poljsko-kineske odnose svih ovih godina – rekao je Duda u ambasadi Poljske u Pekingu.

On je uručio nagrade pojedincima koji su doprineli mirnom i doslednom razvoju poljsko-kineskih odnosa, prenosi agencija PAP. Duda je tokom ceremonije podsetio da je nakon preuzimanja dužnosti predsednika posetio Kinu 2022. što je bila jedna od njegovih prvih poseta inostranstvu.

Nikada neću zaboraviti da smo potpisali sporazum o pristupanju Poljske inicijativi “Pojas i put”, a uspostavio sam prijateljske odnose sa predsednikom Si Đinpingom – naveo je poljski predsednik.

- Pogledajte najnovije ćlanke -