PREKINUO ĆUTANJE: Evo kada će Novak odlučiti da li igra Vimbldon

Srpski teniser Novak Đoković rekao je da mu je plan sve vreme bio da igra Vimbldon i da je došao u London ranije da trenira da bi pokušao da to i učini.

– Plan je sve vreme bio da igram Vimbldon i to pokušavam da učinim. Zato sam došao ovde ranije, da bih video kako stvari idu. Mnogi misle da to nije realno i da nije pametno, ali ne bih bio ovde da nisam dobio dozvolu svog lekarskog tima – rekao je Đoković, a prenosi Bi Bi Si (BBC). 

Đoković je istakao da su u lekarskom timu veoma zadovoljni jer se sve odvija prema planu. 

– Ne forsiram sebe do 100 odsto, ali nadam se da ću doći do tog nivoa u narednih nekoliko dana. Rehabilitacija od prvog dana ide prema planu i iz dana u dan se postepeno oporavljam – dodao je Đoković koji je operisao koleno pre nešto manje od tri nedelje. 

Usledilo je pitanje novinara kad će doneti odluku o igranju na Vimbldonu. 

– U narednih četiri, pet, šest dana. Ako budem znao da mogu da igram na svom maksimumu ili blizu njega, onda ću igrati. Ako ne, neka daju šansu nekome drugom da proba – zaključio je Đoković.

- Pogledajte najnovije ćlanke -