PREKINUTA BLOKADA ŽELEZNIČKE STANICE U BEOGRADU Ministar Dačić potvrdio vesti: Policija intervenisala u 5.30, biće podnete krivične prijave

Protest je održan juče na Terazijama, a deo demonstranata blokirao je dve beogradske železničke stanice – Prokop i Novi Beograd.

Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačići osvrnuo se na sinoćni protest protiv eksploatacije bora i litijuma u Srbiji pod nazivom “Rudnika neće biti”.

– Ministarstvo unutrašnjih poslova je, u skladu za zakonima Republike Srbije i svojim zakonskim ovlašćenjima, omogućilo nesmetano odvijanje železničkog saobraćaja. Intervencijom policije u 5.30 časova, uz striktno poštovanje policijskih ovlašćenja, omogućeno je nesmetano odvijanje železničkog saobraćaja, čime su stvoreni uslovi za normalno funkcionisanje društvenog života u interesu svih građana. Policija će podneti krivične prijave protiv svih počinilaca krivičnih dela prekida međunarodnog javnog saobraćaja i ugrožavanja bezbednosti građana izjavio je Dačić.

Izvor: Blic

- Pogledajte najnovije ćlanke -