PREMIJER VUČEVIĆ NAJAVIO DUPLO VEĆE PENZIJE DO KRAJA 2027. GODINE! Dobri ekonomski pokazatelji omogućavaju povećanja

Premijer Srbije Miloš Vučević izjavio je danas da država vodi računa o penzionerima, koji zaslužuju veće penzije, kao i da bi one do kraja 2027. trebalo da budu duplo veće nego sada, u zavisnosti od ekonomskih pokazatelja.

-Posebnu pažnju zaslužuju penzioneri koju su istrpeli najveći teret ekonomske reforme. Država vodi računa o njima i penzije su veće nego 2014. godine. Penzioneri zaslužuju i veće penzije i moramo da jačamo ekonomiju da imamo bolji standard – kazao je Vučević novinarima tokom obilaska “Iriškog tunela”.

Premijer je rekao da će rado razgovarati sa penzionerima, da je to njegov posao i da je obaveza države da bude odgovorna prema njima.

-Do kraja 2027. prosečna penzija treba da bude duplo veća nego danas. Pratićemo ekonomske rezultate i u odnosu na to, izaći ćemo sa vestima kada i koliko je moguće povećavati penzije u Srbiji. Treba biti obazriv i voditi računa i o finansijskoj situaciji Srbije, kao i geopolitičkoj – kazao je Vučević.

Vučević je dodao i da je broj ljudi koji žive ispod standarda smanjen.

-Industrija je u rastu, 4,5 odsto je inflacija u maju. Prošle godine inflacija je bila tri puta veća, to je dobar pokazatelj rasta BDP-a. Narodna banka je smanjila referentnu kamatu. To sve stvara uslove za rast plata i penzija – zaključio je Vučević.

Pojedina udruženja penzionera tražila su sastanak s premijerom kako bi razgovarali o svom položaju i utvrđivanju zajedničke strategije.

Izvor: Srbija Danas

- Pogledajte najnovije ćlanke -