Muškarac (49) iz Glašinca kod Žitorađe, usmrtio je danas popodne meštanina (49) iz istog sela tako što ga je zaklao nožem. Nesreća se dogodila u centru ispred seoske prodavnice , gde se još uvek nalaze ekipe forenzičara i policije a meštani tvrde da je ubijeni muškarac bio psihički bolesnik
– Sve se dogodilo ispred prodavnice mada je pitanje ko je koga zapravo prvi napao.Možda mu je i oteo nož, koji je pre oko mesec dana napao njegovu majku na seoskom putu a nekoliko dana ranije napao je i njega – ističe izvor Novosti dodajući da se ubistvo dogodilo u popodnevnim satima (oko 18,00 sati) kao i da je policija na lice mesta stigla veoma brzo.
Meštanin Glašinca podseća da je ubijeni muškarac srpom posekao majku pocinica u predelu lica i tela koje su tada od strane prokupačkog tužilaštva okarakterisane kao lake telesne povrede ali da je nesrećna žena imala otvoreni prelom šake kao i posekotine po licu i telu.
– I ranije se ponašao nasilnički, nosio je često u ruci noži drugo hladno oružje , napadao je žene i decu a čak je u jednom slučaju devojčicu iz sela primorao da se skine naga – priča meštanin Glašinca dok pojašnjava da je zbog nasilničkog ponašanja majka sada već pokojng muškarca pre dve godine potražila spas u Domu za stare, dok ga je supruga ostavila i odvela sa sobom zajedničkog sina. I dok tvrde da je do jučerašnjeg ubistva došlo zbog očito neadekvatnog lečenja ali i nereagovanja pravosudnih organa na često nasilništvo pokojnog muškarca, meštani Glašinca ističu da će pisati peticciju policiju za umanjenje kazne počiniocu, jer ih je kako tvrde, spasio napasnika i nasilnika.
Izvor:Srbija Danas/Novosti