Retko ko pomisli da estradna i akademska karijera mogu da idu rame uz rame, a ova mlada dama je dokaz da je sve moguće.
Pevačica Tamara Dragić putem društvene mreže Instagram pohvalila se svojim ogromnim uspehom.
Pevanje je njena najveća ljubav, ali ne i jedina. Bivša takmičarka “Zvezda Granda” postala je doktorka kulturoloških nauka.
– Možete me zvati doktorka, jer sam od danas zvanično doktor kulturoloških nauka. Ova doktorkska disertacija nastala je iz želje da dam svoj lični doprinos povećanju bezbednosti saobraćaja u našoj zemlji. Kako sam poslednjih godina suočena sa stanjem bezbednosti saobraćaja, gde povećani obim saobraćajnih nezgoda kao pošast odnosi veliki broj života, odlučila sam da uz pomoć nauke dođem do odgovora na pitanje: Kako povećati nivo bezbednosti drumskog saobraćaja? – poručila je pevačica u objavi, pa dodala:
– Naučno i stručno usavršavanje na putu kroz doktorske studije dalo mi je novu perspektivu u razmišljanju, shvatanju i prihvatanju. Na ovom putu, punom izazova, imala sam priliku da radim sa mnogim divnim ljudima koji su, svako na svoj način, doprineli da kroz sve ove procese i faze rastem i razvijam se i sve ovo učinim znatno lakšim. Hvala svima koji su mi pružili podršku i svima koji su na bilo koji način doprineli kvalitetu ove disertacije. Ovu doktorsku disertaciju posvećujem svom tati, bez koga ni ovaj životni cilj ne bi bio ostvaren. Vaša dr Tamara Dragić – napisala je u objavi bivša učesnica “Zvezda Granda”, a u komentarima su stigle brojne čestitke.
Svestrana
Tamara Dragić je inače magistrirala muzičku pedagogiju na Fakultetu muzičke umetnosti.
Tokom života menjala je poslove, pa je radila i kao stjuardesa, ali i u jednoj državnoj firmi.
Predavala je solfeđo, klavir i pevanje, a potom upisala doktorske studije.
Mlada pevačica prošle godine je doživela saobraćajnu nezgodu.
Ništa nije vrednije od života
– Život je sačinjen od niza trenutaka, a samo je jedan dovoljan da vam promeni život. Danas nas je Bog sačuvao, bez većih posledica prošle su osobe iz drugih automobila i ja. Nije bitno ko je kriv, već samo da svi prođu sa što manjim posledicama – poručila je Tamara Dragić tada i dodala:
– Živimo brzo, nismo prisutni u trenutku i posledice toga mogu biti fatalne. Budite pažljivi u saobraćaju! Obratite pažnju na druge učesnike u saobraćaju i poštujte propise. Ništa nije vredije od života – napisala je ona nakon saobraćajke.