Put Nikole Rokvića završen: Pogledajte šta je pevač učinio po stupanju na ostrvo Egina

Simboličan čin pevača po stupanju na tle cilja potpuno je u skladu sa snagom koju je osećao tokom čitavog puta.

Pevač Nikola Rokvić konačno je, posle mesec dana i napornog pešačenja od Hrama Svetog Save stigao do Egine, gde ga je sačekala porodica. 

On se iskrcao sa trajekta, kojim je od Atine prešao do ostrva gde će se u Hramu Svetog Nektarija pokloniti. 

Vidno raspoložen, ali i iscrpljen Rokvić, posle dugih 30 dana je napokon stigao do cilja, gde su ga sačekala deca, ali i supruga Bojana. 

Čim je sa trajekta kročio na tlo, Rokvić je “pao” na zemlju i poljubio je, za šta je i dobio veliki aplauz. 

Nikola danas prešao najviše kilometara od početka puta

Podsetimo, Bojana Barović pred sam Nikolin dolazak sa Eginu je otkrila kako se oseća i kakvi su im dalji planovi. 

– Uzbuđenje je na najvišem nivou do sada koji sma ikada osetila, mi smo često bili razdvojeni, ali ne ovoliko i za neku ovakvu svrhu. Stvarno smo porodično uzbuđeni, deca pogotovu, oni valjda osećaju od nas da je ovo nešto potpuno drugačije. Upravo se spremamo, žurim nazad da spremam decu i idemo putem Svetog Nektarija Eginskog da dođemo manastira i sačekamo Nikolu i da uspešno i srećno okončamo ovu misiju – kazala je Bojana i dodala: 

– Jesam, evo trenutno bi trebalo da se ukrca na trajekt, to je finalni deo. Danas je, čini mi se, prešao najviše kilometara, ali na moje pitanje: “Kako se osećaš? Da li je naporno?”, on ‘ej rekao: “Ne, mislim da bih mogao još ovoliko”. Tako da mislim da je on još uzbuđeniji od svih nas definitivno i da sada kreće onaj pozitivni adrenalin, kao onaj pred kraj velike utakmice kada vidiš da pobeđuješ… 

Otkrila je i da će nekoliko dana ostati na Egini. 

– Ostajemo nekoliko dana na Egini, stvarno je prelepo ostrvo… Mirno je, tiho je, malo ostrvo. Želimo da obiđemo nekoliko manastira, Nikola želi da ide na liturgiju.

Izvor: Telegraf

- Pogledajte najnovije ćlanke -