RASPRIČAO SE OTKAKO JE OTIŠAO: Panter otkrio strancima kakvo je suđenje u Srbiji – “Zašto je to tako…”

Doskorašnji Partizanov kapiten Kevin Panter sada je član Barselone, a nedavno je gostovao u jednom podkastu. U pitanju je emisija pod nazivom “Urbonus”, a ispitivali su ga američki košarkaš Erik Mekolum i litvanski novinar Donatas Urbonas.

Između ostalog, Panter je pričao o razlikama u suđenju u Evroligi sa jedne i ABA lige, kao i KLS-a sa druge strane.

– U ta dva takmičenje možete da se izvučete sa nekim stvarima, sa mnogo više stvari. Baš mnogo. U Evroligi ponekad može da bude tako, ali nije uvek slučaj. U Evroligi vam daju mogućnost da više koristite svoje veštine – rad nogu, finte, sposobnost da izvučete faulove. U ABA i KLS je to teže. Tamo odbrambeni igrač mora da vas bukvalno pomeri kada ste u vazduhu, da vas podlakticom poptuno pomeri. Ne bih da ulazim u razloge zašto je to tako. Takođe, u Evroligi igrači ne žele da uđu u problem sa ličnim greškama, pa igraju malo manje žustro – rekao je Panter.

Često se prekidaju mečevi jadranske i srpske lige, a finale KLS ove godine nije ni završeno.

– Tri i po godine sam proveo u Beogradu i navikao sam se na to. Da li je to dobro ili ne – ne znam. Za to vreme počneš da se navikavaš. Utrneš i skoro ti postane normalno. Neke stvari nisu normalne i na početku je bilo frustrirajuće, ali se navikneš – kaže on.

Najnovije vesti o KK Partizan možete naći OVDE.

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -