Ridiger iskren pred meč sa Bajernom: “Mokrio sam u krevet do 15. godine”

Antonio Ridiger (31), defanzivac Real Madrida, dao je intervju uoči gostujuće utakmice s Bayernom u polufinalu Lige prvaka. Između ostalog, rekao je kako saigrača Džuda Belingema smatra najboljim fudbalerom sveta, a Serhija Ramosa najboljim odbrambenim igračem.

 Uz Ramosa, od defanzivaca je istakao Tijaga Silvu iz Čelsija i Pepea iz Porta.

Poručio je da se ne boji nijednog suparnika, a potom su mu zatražili da ispriča priču o sebi po vlastitom izboru. 

– Mokrio sam u krevet do 15. godine – rekao je nemački reprezentativac.

Na pitanje je li ozbiljan i kako je rešio problem, nasmejao se i odgovorio: 

– Nemam se čega sramiti, to je život, šta da radim. Prestao sam da pijem vodu nakon 20 sati – otkrio je.

Takođe je izjavio da mu je Pepe, legendarni portugalski štoper, najdraži igrač, dok Zinedina Zidana smatra najboljim francuskim fudbalerom u istoriji.

Kristijana Ronalda i Serhija Aguera izabrao je za najbolje igrače protiv kojih je igrao, dok je o potencijalnom dolasku Kilijana Mbapea iz PSŽ-a rekao da je još rano bilo šta izjavljivati.

– Ko kaže da dolazi? Još nije zvanično. No, najbolji igrači u istoriji igrali su za Real. Bili bismo dobar par opet je nasmejao sve Nemac.

Ridiger je u karijeri nastupao za Štutgart, Romu, Čelsi i Real, u kom je od 2022. godine. 

Osvojio je devet klupskih trofeja, ima 68 nastupa i tri pogotka za reprezentaciju Nemačke.

- Pogledajte najnovije ćlanke -