Kako je saopšteno, operaciju su izveli sa kolegama iz Republike Čad, javlja Tas.
– Pre devet meseci, tokom akcije uklanjanja mina na aerodromu u regionu Tibesti (Čad), islamski militanti su zarobili 21 pripadnika Oružanih snaga Čada i držali ih u terorističkom kampu u nehumanim uslovima i podvrgli ih mučenju – rekli su oni.
Nakon oslobađanja, zatvorenici su odvedeni u bazu.
Tamo su im ruski lekari pružili neophodnu pomoć i sanirali rane. Tada su u pratnji ruskih vojnih lica oslobođeni pripadnici vojske Čada evakuisani u domovinu.
Podsećamo, nedavno su se ruski vojnici našli u istoj bazi sa američkim trupama u vazdušnoj bazi u Nigeru, u zapadnoj Africi.
Tada smo pisali o širenju ruskog uticaja putem takozvanog “Afričkog korpusa”, koji je “progutao” nekadašnje pripadnike Vagnera na crnom kontinentu.