Ruska ambasada u Beogradu zamolila građane da ne pale sveće ispred zgrade ambasade

Foto: Profimedia

Ruska ambasada u Beogradu zamolila je građane da iz bezbednosnih razloga ne pale sveće ispred zgrade ambasade.

Podsetimo, juče je izvršen zastrašujući teroristički napad u Moskvi, kada su napadnuti posetioci “Krokus siti hola”, ubijeno je više desetina ljudi i veliki broj posetilaca je ranjen, a broj žrtava ne prestaje da raste.

Odgovornost za napad je preuzela Islamska država. Dvojica terorista umešanih u napad na Moskvu privedena su, saopštio je poslanik ruske Državne dume Aleksandar Hištajn. Poslanik je takođe rekao da su prilikom pretresa automobila pronađeni pasoši državljana Tadžikistana.

Napad se dogodio u 18 sati kada su najmanje tri osobe u maskirnim uniformama upale u “Krokus siti hol” u kom se u tom trenutku, između ostalog, održavao koncert popularne ruske grupe “Piknik”.

Napadači su bukvalno s vrata otvorili vatru na prisutne civile, a zatim bacili bombu ili zapaljivu materiju koja je izazvala veliki požar. Na lice mesta došli su pripadnici hitnih službi, kao i veliki broj specijalaca koji su uleteli u zgradu.

Nekoliko časova kasnije saopšteno je da je zgrada bezbedna i da je požar lokalizovan. Tada je počelo izvlačenje ranjenih i mrtvih, a ISIS se oglasio tvrdnjom da su njegovi pripadnici nakon napada uspeli da pobegnu. Poruke saučešća i osude napada stigli su iz celog sveta, od SAD do Belorusije.

Izvor: Srbija Danas/Telegraf.rs/Preneo: V.M.

- Pogledajte najnovije ćlanke -