RUSKI MIROVNJACI SE POTPUNO POVUKLI IZ NAGORNO KARABAHA: “Napustili teritoriju Azerbejdžana”

– Dana 12. juna završen je proces povlačenja ruskog mirovnog kontingenta stacioniranog na teritoriji Azerbejdžana nakon drugog rata u Karabahu (u novembru 2020. godine) – navedeno je u saopštenju, prenosi Interfaks.

Dodato je da su ljudstvo, naoružanje i oprema RMK u potpunosti napustili teritoriju Azerbejdžana.

RMK je uveden nakon što su prestala neprijateljstva između jermenskih i azerbejdžanskih snaga u Karabahu 10. novembra 2020. godine.

Zvanično je saopšteno da je RMK u početku brojao 1.960 vojnika.

- Pogledajte najnovije ćlanke -