Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić rekao je da na turnir u Abu Dabiju i mečeve protiv Australije i SAD gleda kao deo priprema za Olimpijske igre.
– Veoma važno je razumeti da se mi nalazimo u fazi priprema za Olimpijski turnir i da je naša kompletna koncentracija usmerena na to kako pripremiti ekipu za prve tri utakmice koje igramo u Lilu – rekao je Pešić, a prenosi sajt Košarkaškog savez Srbije.
Pešić je istakao da su igrači svesni zadataka koji su pred njima u naredne dve utakmice i da su svesni da su došli ovde da napreduju u svakom smislu, i fizičkom i taktičkom.
– Obe utakmice gledamo kao deo priprema. Naravno, igrači uvek žele da daju svoj maksimum na zvaničnim utakmicama, a naš je zadatak da se pored toga potrudimo da poboljšamo individualnu formu kod svakog igrača i vidimo na koga to možemo da računamo za Olimpijski turnir – zaključio je Pešić.
Srbija u utorak od 18 časova igra protiv Australije, a u sredu u isto vreme protiv SAD.