Sabalenka odigrala meč i pobedila posle smrti dečka

Foto: Profimedia

Beloruskinja se plasirala u treće kolo.

Beloruska teniserka Arina Sabalenka ostvarila je pobedu u drugom kolu turnira u Majamiju. Druga teniserka na WTA listi izašla je na teren samo nekoliko dana posle smrti bivšeg dečka Konstaantina Kolcova. Ipak, Arina je smogla snage i odlučila da učetvuje u Majamiju.

Beloruskinja je najbolju drugaricu na Turu, Špankinju Paulu Badosu, pobedila rezultatom 6:4, 6:3, posle jednog časa i 24 minuta igre.

U prvom setu bio joj je dovoljan jedan brejk, napravljen u sedmom gemu, slična situacija desila se i u drgom  setu.

Nastavila je dominaciju Sabalenka i bez mnogo grešaka je bezbedno stigla do trećeg kola mastersa u Majamiju.

Naredna protivnica biće joj Ukrajinka Anhelina Kalinjina, koja je sa 5:7, 7:5, 6:4 eliminisala Karolinu Voznijacki.

- Pogledajte najnovije ćlanke -