Košarkaši Olimpijakosa slavili su protiv Barselone rezultatom 63:59 u petom meču plej-ofa Evrolige. Oni su poslednji učesnici završnog turnira, koji će od 26. do 28. maja biti održan u Berlinu.
Crveno-beli su u petom meču sjajne četvrtfinalne serije sa Barselonom uspeli da slave u “Blaugrani” sa 63:59 i ukupnim rezultatom 3-2 i treću godinu uzastopno obezbede mesto na završnom turniru.
Olimpijakos će se u polufinalu 26. maja sastati sa braniocem titule Real Madridom, a drugi par je Panatinaikos – Monako.
Čovek odluke bio je Šekil Mekisik koji je u četvrtoj četvrtini, u seriji crveno-belih 17:2 postigao devet poena, a u poslednjuem minutu ukrao je loptu Nikolasu Laprovitoli.