SANJA NAPISALA MUŽU DA JE BUBA I NULA, PA OSUĐENA NA 10 DANA ZATVORA: Tek je obrazloženje suda ŠOKANTNO I SKANDALOZNO

Način je bio neprimeren.

Sanja je proglašena krivom i osuđena jer je svom maloletnom detetu (10) slala poruke u kojima je vređala muža.

Prema presudi, 33-godišnjakinja je to učinila na području Zagreba za Badnjak i Božić.

– Počinila je psihičko nasilje na štetu supruga na način da je svojem detetu (10) na mobilni uređaj putem aplikacije WhatsApp slala uvredljive poruke u kojima njegovog oca naziva pogrdnim rečima: “Govno, nula, fen, strizibuba, nek jede govna, je li kenjao drek kaj putem”.

Kad je uvredljive poruke pročitao nje suprug, iste su kod njega izazvale povredu dostojanstva i uznemirenost. Dakle, počinila je psihičko nasilje u porodici prema suprugu u prisustvu deteta – ističe sutkinja u presudi.

Sutkinja: To je bilo nužno

Sanja se branila kako je to bila njena reakcija na njegovo ranije ponašanje jer su više od godinu dana u brakorazvodnoj parnici.

– Bilo je mnogo više situacija u kojima je bilo povoda da ja njega prijavim za slično postupanje, ali to ipak nisam učinila jer smatram da se u svom odnosu moramo fokusirati na dobrobit našeg zajedničkog deteta – rekla je žena.

Sutkinja ju je ove nedelje osudila na 10 dana zatvora uslovno jer je “na krajnje neprimeren način komunicirala s detetom putem poruka poslatih telefonom, a koje su se odnosile na njenog supruga”.

– Okrivljenoj izričem kaznu zatvora, držeći da će se jedino time ostvariti svrha kažnjavanja. U konkretnoj situaciji nužno je reagovati takvom kaznom, čime će se jasno dati do znanja da je činjenje takvog prekršaja apsolutno neprihvatljivo – naglašava sutkinja u presudi.

Sanja mora podmiriti i 20 evra prekršajnih troškova. Presuda je nepravosudna i na nju se može žaliti.

Izvor: Srbija Danas/Danica.hr/M.A.

- Pogledajte najnovije ćlanke -