Scena kakva se ne pamti: Severnokorejci OVO uradili zbog predstavnika Južne Koreje! Završili su ispred njih (VIDEO)

Stonoteniseri Severne Koreje osvojili su srebro na Olimpijskim igrama u Parizu, a to im je prva medalja još od 2016. godine. Zanimljivo je bilo ispratiti i kako su uspeh proslavili.

Pre nego što su dobili svoje medalje, Severnokorejci su sišli sa postolja kako bi posebno pozdravili ekipu iz Južne Koreje.

Njihove južne komšije su osvojile bronzu, a scena je posebno značajna pošto su dve države u tradicionalno jako lošim odnosima.

Za Severnu Koreju u mešovitim parovima nastupali su Ri Jong Sik i Kim King Jong, dok su za Južnu bronzu osvojili Lim Džong Hun i Šin Ju-bin.

Zlato je otišlo u ruke neprikosnovene Kine koja ne može da ne osvoji zlato u ovom sportu, što sa svakim takmičenjem postaje sve čvršće pravilo.

Na kraju su sve tri reprezentacije napravile zajednički selfi.

- Pogledajte najnovije ćlanke -