Selektor Rumuna besan zbog optužbi da su dogovorili remi: Sramno i nepristojno da bacate blato na nas

Danima pred duel Slovačke i Rumunije u trećem kolu grupne faze na Evropskom prvenstvu mnogi su optuživali pomenute selekcije da su dve reprezentacije dogovorile remi.

Meč je završen rezultatom 1:1, kao i meč Belgije i Ukrajine pa su sve četiri reprezentacije u Grupi E imale na kraju po četiri boda, a dalje su prošli svi sem Ukrajine.

Ukrajincima je to teško palo, pa su krenuli da još više optužuju Slovake i Rumune, a besan je bio i selektor naših suseta Edvard Jordanesku koji je veoma oštro kritikovao optužbe na račun njegovih igrača.

-Neko bi ovde trebalo da nam se izvini. Igrači obe reprezentacije su davali svoj maksimum 90 minuta. Bacati blato na našu reprezentaciju i naše dostojanstvo je sramno i nepristojno. Rumunija je pokazala karakter – rekao je Jordanseku.

Rumune čeka duel sa Holandijom u utorak od 18 sati za plasman u četvrtfinale.

- Pogledajte najnovije ćlanke -