Serđo Skariolo produžio ugovor sa Španijom

Selektori ženske i muške košarkaške reprezentacije Španije, Migel Mendez i Serđo Skariolo, produžili su danas ugovore do kraja Olimpijskih igara 2028. godine.

Kako je saopšteno na sajtu Košarkaškog saveza Španije (KSŠ), Mendez i Skariolo su tako “stavili na papir” dogovor koji su prethodnih nedelja napravili sa novom predsednicom KSŠ Elisom Agilar. Obojica će nastaviti sa radom i u sledećem olimpijskom ciklusu. 

Migel Mendez (57) je na klupu Špankinja seo 2021. godine, a prošle godine je doveo ekipu do finala Evropskog prvenstva u kom je poražen od Belgije.

Skariolo (63) je Špance vodio od 2009. do 2012, a na mesto selektora ponovo je seo 2015. godine. Sa “crvenom furijom” je osvojio Svetsko prvenstvo 2019, Evropska prvenstva 2009, 2011, 2015. i 2022, srebro na Olimpijskim igrama u Londonu (2012), i bronze na OI u Rio de Žaneiru (2016) i na Evropskom prvenstvu 2017. godine.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -