Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu šampiona Srbije, a trofej im je dodeljen u hali Pionir.
Trener crveno-belih Janis Sferopulos istakao je da je ponosan na svoj tim.
– Jako sam srećan što smo osvojili prvenstvo Srbije. Dobili smo prvi meč, nažalost se drugi meč nije završio. Poslednjih par meseci smo pokazali da igramo jako dobru košarku, a kada se sve uzme u obzir mislim da smo zaslužili. Čestitam celom stručnom štabu, organizaciji, predsedniku kluba.Igrači su pokazali glad za osvajanjem trofeja, jako sam ponosan na njih.
Prokomentarisao je i odnos košarke u Srbiji i rodnoj Grčkoj.
– Slično je kao u Grčkoj, puno strasti, veliko rivalstvo između Crvene zvezde i Partizana i mnogo sličnosti – zaključio je Sferopulos.