Srspski košarkaš Boriša Simanić je nakon, naizgled bezopasne, povrede na meču sa Južnim Sudanom na Mundobasketu izgubio bubreg. Ipak i proed toga je rekao da mu je velika želja da ponovo obuče dres nacionalnog tima, čak iako bi mu to ponovo ugrozilo zdravstveno stanje.