SJAJNE VESTI! Sledi zakon po kome će se za rođenje deteta dobijati OVA CIFRA – Vantelesna oplodnja besplatna i za TREĆE DETE?!

Pred narodnim poslanicima u Skupštini Srbije uskoro bi trebalo da se nađu izmene zakona po kojima će država za rođenje prvog deteta davati 500.000 dinara, a za drugo 600.000 dinara.

Ove izmene trebalo bi da uslede kao deo borbe za natalitet, a razmatra se i mogućnost da za parove bude besplatna vantelesna oplodnja i za treće dete.

Milica Đurđević Stamenkovski, ministarka za brigu o porodici i demografiju rekla je da će uskoro poslati predlog Ministarstvu zdravlja da besplatna bude i vantelesna oplodnja za treće dete.

Podsetimo da država Srbija trenutno finansira vantelesnu oplodnju za parove, za prvo i drugo dete, a plan je da se ova mogućnost proširi i na treće dete u sklopu borbe države za poboljšanje nataliteta.

Izvor: Srbija Danas/Novosti

- Pogledajte najnovije ćlanke -