Srpski vaterpolista Nikola Jakšić sumirao je utiske posle burnog četvrtfinalnog duela na Olimpijskim igrama, koji je rešio golom u poslednjim sekundama.
Kapiten Srbije je postigao 12. i poslednji gol našeg tima protiv Grka (12:11) i poslao nas u borbu za medalju.
– Pre svega da čestitam Grcima na borbi, moglo je da ode na oba smera. Uspeli smo ds pobedimo, ovo je sreća i božija volja. A i nagrada za poraze u četvrtfinalima, treniranja i borbe. Niko nije zadovoljan ovim, moramo da dobijemo još dve utakmice – rekao je Jakšić.
Tokom grupne faze, Srbija nije izgledala kao ekipa koja pretenduje na neko od tri odličja.
– Iskreno, ne znam. Uvek dobijemo tu dodatnu motivaciju jer je najbitnije to posle grupe. Neću da pričam, ostale su dve utakmice i idemo da osvojimo – dodao je Jakšić.
Govorio je i o golu odluke.
– Naravno da nisam verovao, bilo je Bože pomozi i ušlo je. Sledećih 30 će otići preko gola, ali ovo je sve timski – nastavio je kapiten “delfina”.
Da li je bilo otpisivanja pred duel sa Grcima?
“Možda od ljudi koji nisu ovde, ja sam verovao u pobedu kao i svi momci ovde. Ko god da dođe u polufinale bićemo spremni i idemo dalje”, nastavlja Jakšić.
O ulozi lidera.
– Voleo bih da kažem da sam na nivou kao prethodni kapiteni, nadam se da se put neće zaustaviti ovde, pa me pitajte o tome posle finala – zaključio je Jakšić.