Obraćanje predsednika Vučića dočekano je gromoglasnim aplauzom.
– Hvala vam na ovom veličanstvenom dočeku, mnogo puta sam bio u Čačku – rekao je Vučić tokom gromoglasnog aplauza.
– Uradili smo mnogo stvari, ljudi žive svoje živote i nikad nisu potpuno zadovoljni, s pravom. Ali, kad pogledate ono što smo imali pre 10 godina, svidelo se to nekome ili ne, nikada u istoriji nije toliko toga napravljeno i nije se tolikom brzinom napredovalo.
– Nekad je nečija muka veća od svega što smo napravili i primi ga u kancelariju, pokaži da ti je stalo, da pokušaš da rešiš njegov problem.
– Ja sam to rekao Milunu neki dan, on će imati rezultate kakve niko nije imao u Čačku. On je uspešan direktor i čovek bio i pre nego što je došao na to mesto, ali moraš da slušaš ljude, da im uđeš u kuću. Nekad ti je to gubljenje vremena, misliš imam pametnija posla, nemaš, narod je tu da ga slušaš, poštuješ.
– Pričali smo 93. godine o auto-putu Beograd- Čačak i gde god otišao svako bi mi rekao “e pustite to, koji su to izbori sad pa mi to pričate”. Ja sam 2014. pričao izgradićemo auto-put do Čačka, opet su rekli “aha, izbori”. Uspeli smo, sada ćemo da ga produžimo do Požege i dalje prema beloj zemlji iza Užica i dalje prema Kotromanu i Višegradu.
– Imamo izgradnju obilaznice oko Kragujevca, tamo ćemo od Vučkovice, preko Knića i imaćete auto-put do Gruže i Kragujevca. Dali smo subvencije, veliki broj Čačana ovde radi. Nije samo pitanje stope nezaposlenih. Iako 9.000 ljudi manje živi ovde, danas imamo 11.000 i formalno zaposlenih više nego što je bilo 2012. godine, to je veliki uspeh.
– Šta god ja rekao, Ana je krišom tražila kanale kako će pare da se usmere ka Ovčarsko-kablarskoj klisuri i onda sam rekao “radite to” – ispričao je.
– Zadovoljan sam što se ovo radi oko Čačka, što se čak i ovako divne stvari rade oko Čačka, koje ponekad izgledaju kao trošenje novca. Prosečna plata u Čačku je danas 700 evra, što nije dovoljno. Da bi bila znatno veća, moramo da idemo sa kapitalnim investicijama, da dovodimo one koji će da troše novac ovde i u okolini Čačka.
– Gde god sam otišao hoće ljudi stadion. Kad sam predložio u Srbiji, video sam koliko je ponosa doneo taj stadion u Leskovcu, video sam i u Loznici koliko su ljudi plakali od sreće. Ti stadioni izgledaju kao najlepši evropski – rekao je Vučić.
– Moramo stadion da podignemo u Kragujevcu i Nišu i radimo kompletnu obnovu u Novom Sadu, jer nam to treba za takmičenje mladih, održaće se i finale Lige Evrope u Beogradu na Nacionalnom stadionu.
– Neću da vam obećam, ali daću sve od sebe da razgovaram sa Sinišom, da pokušamo da uradimo stadion u Čačku – najavio je predsednik Vučić.
– U svim političkim problemima, Srbija beleži najveći rast, sa 4. mesta u regionu po platama došla je na 1. i nema nikakve sankcije. Branimo svoju državu, a građane nikada ne oštetimo. Razmislite šta bi neki radili da imaju punu vlast u Čačku, ne zbog nas, nego šta bi oni mogli da daju, od subvencija do drugog. Samo je to više nego dovoljno. Naš je posao pre svega da brinemo o ljudima. Na mnogo mesta smo menjali stvari, na nekima nismo, možda je trebalo možda i nije, ali ono što je mnogo važno je da se posvetite ljudima. Pričaj ne samo s biznismenima, pričaj s narodom od kojeg ne možeš da zaradiš novac, ali možeš da čuješ neku pametnu, jer od njega si biran.
– Više nijedan nikada na mom mestu neće da ponovi ono što sam ja izgovarao u Njujorku, i to njima u lice, i onda ćete se setiti svog predsednika. Iza mene je bila Srbija, znao sam da imam vas i znao sam šta očekujete od mene, zato što sam zna da hoćete Srbiju koja ima obraz, a ne onu koja se povlači pred onima koji hoće da je skrše – rekao je Vučić.
– Uspeli smo da svoj obraz ne ukaljamo. Expo 2024 nije samo Beograd, već i Sombor, Čačak i Valjevo i Užice i svaki drugi grad u našoj zemlji. Ulagaćemo stotine miliona evra ovde u Čačak, u svako drugo mesto, ali nam je zato potrebna pobeda drugog juna i pozivam vas sve da izađete na izbore. Pozivam dame, jer one su uvek čuvale Srbiju, beskrajno vam hvala, drage dame, na podršci koju ste nam pružale – rekao je Vučić.