SRBIJA DOBILA RIVALA U POLUFINALU! Orlovi će preko Amerikance tražiti prolaz u borbu za zlato

Košarkaši SAD slavili su nad Brazilom sa 122:87 (33:21, 30:15, 31:25, 27:16) i plasirali se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu.

Tamo će, po drugi put na ovom olimpijskom turniru, snage odmeriti sa Srbijom koja je ranije danas slavila nad Australijom.

Nije se ni dovodilo u pitanje ko će ovde slaviti, Drim tim je sipao, a na odmor su otišli sa ubedljvih +27,  Brazilci su preko Bruna Kabokla i Marselinja Uertasa pokušavali da ublaže razilku, dok je preokret bila “nemoguća misija”.

Najefikasniji kod pobednika bio je Devin Buker sa 18 poena, Entoni Edvards je dodao 16, a Džoel embid 14. Entoni Dejvis je upisao 13, a Lebron Džejms 12 poena.

Kod Brazila, 28 poena Partizanovog centra Bruna Kabokla. De Paula je imao 15 poena, a Zvezdin plejmejker Jago je upisao osam poena.

Polufinalni mečevi na programu su u četvrtak.

- Pogledajte najnovije ćlanke -