Praitoci na društvenoj mreži Instagram često ostaju u pozitivnom šoku nakon što vide njene fotografije, a iza izvajanog tela, lepog lica i velikog talenta krije se životna priča borkinje.
Glumica Ana Franić dugo je živela van Srbije. Publika ju je zavolela u seriji “Mješoviti brak”, a nakon uloge u tada jednoj od najpopularnijih serija, povukla se iz javnosti i zbog ljubavi napustila Beograd.
Nakon što je upoznala profesionalnog ronioca iz Splita, Marka Ižakovića, preselila se u Hrvatsku, gde je sedam godina sa njim živela u braku.
Samohrana sam majka
Kada je zbog ljubavi otišla iz rodnog grada za Split, glumica nije mnogo razmišljala, želeći da život nastavi pored izabranika, kraj Jadranskog mora.
Ana Franić rodila je dvoje dece, ali je na kraju par odlučio da se rastane, što joj je bio veliki životni udarac.
– Samohrana sam majka sa svim što to nosi. S druge strane sam jedinica, znači nemam ni sa kim da podelim neki taj teret, a i ni sa kim da podelim tu brigu koja dolazi sa druge strane, a koja je nekad pomalo opterećujuća. Tako da moj dan i život su vrlo izazovni u svakom smislu. Ja stalno govorim, nije toliko problematično hendlovati, što bi mladi rekli, ovo što su deca i što su roditelji i tako dalje, da nema toliko drugih obaveza koje su svakodnevno prosto na mojim leđima – priznala je glumica u emisiji “Balkanskom ulicom”, pa dodala:
– Znači, ja nemam nikoga ni smeće da mi baci, a kamo li bilo šta drugo. Prema tome, sve je to nekako na meni. I da, vrlo je izazovno i vrlo postoje krizni trenuci. Ja sam neko ko ne ume sebe mnogo da poštedi, ko ne stavi sebe na prvom mesto, a govore mi da bi trebalo, jer ako meni nije dobro, onda nije normalno da trčim, da vodim decu na plivanje, po cenu toga da meni nije dobro. Ali ja tako nekako, sve do kraja, pa se trošim i gde treba i gde ne treba – iskrena je bila Franićeva.
Zauvek Daca iz “Mješovitog braka”
Na male ekrane i veliko platno vratila se sa dve skroz drugačije uloge u seriji “Močvara” i filmu o Svetozaru Miletiću “Ime naroda”.
Franićeva ne krije da je i dalje prepoznaju na ulici po ulozi u seriji “Mješoviti brak”.
– I dalje me običan svet prepoznaje i zaustavlja na ulicu. Najviše ljudi me i danas pamti samo po serijama koje sam radila. Na prvom mestu to je “Mješoviti brak” – istakla je Ana i otkrila da li joj sinovi znaju koliko je voljena u Srbiji:
– Stariji zna, a mlađi je još mali. Nema potrebe da prebacujem kanala kad se mama pojavi, jer oni i ne prate te sadržaje.
Glumicu smo nedavno imali prilike da gledamo i u seriji “Tri muškarca i tetka”, a svojevremeno je imala ulogu i u projektu “Ulica lipa”.
Dva puta sam se razvela
Na pitanje koliko je puta stala pred matičara Ana je priznala u poemenutoj emisiji:
– Dva puta. Dva puta i dva puta se razvela. Tako da evo, sad sam otvorena za ponude za treći put – uz osmeh je istakla Franićeva.
Divno, gospođo, izgledate za svoje godine
Ana je priznala da smatra da nikada bolje nije izgledala nego sada, a treninge ne propušta.
– U dvadesetim sam bila možda mlađa, lepša, možda sam više radila nego sad i tako dalje, ali sada, kada sam prešla četrdesetu sam u stvari prvo, kada se osvrnem iza sebe, kada vidim šta sam sve prešla i preživela i izašla iz toga kao pobednik, onda imam neko ozbiljno poštovanje prema sebi i što zaista ne smatram da me godine čine, mislim da sam van tih godina koje imam. Ne zato što ih krijem, ja bih sad govorila da imam pet više da svi govore bože što vi divno izgledate za svoje godine. Znači ja bih govorila sad koliko imate Ana, 50, zašto 50, pa divno, gospođo, izlgledate za svoje godine. Ja bi njih i dodavala na papiru, ali iskreno ja se fizički nisam osećala nikada bolje nego sada, što je zahvaljujući i treningu što i načinu života i nekako imam sad i više hrabrosti i baš me briga – kaže Ana.