Mladi srpski reprezentativac Jan Karlo Simić novi je član belgijskog Anderlehta. On nije u planovima novog trenera Milana, Paula Fonseke, pa ga je sedmostruki prvak Evrope prodao za tri miliona evra, uz 20% od sledeće prodaje.
Anderleht je Simića pozdravio na društvenim mrežama uz poruku na ćirilici.
– Stigo je – stoji u objavi ekipe. Nije baš sasvim pravilno, ali namera je lepa i za poštovanje.
Simić (19) je u Milan stigao 2022. godine iz redova Štutgarta. Za prvi tim “rosonera” je odigrao svega šest mečeva i postigao jedan gol.
Momak rođen u Nemačkoj za nacionalni tim Srbije do 19 godina ima upisanih trinaest nastupa i dva data gola.