Osumnjičeni za ubistvo Danke Ilić na saslušanju tvrdio da se zbog ovoga zaustavio kod deponije u Banjskom polju.
Jedan od dvojice osumnjičenih za ubistvo Danke Ilić u Banjskom polju, danas je ponovo saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru. On je ostao pri svom prvom iskazu datom početkom juna meseca, odnosno da je kobnog dana bio u Banjskom polju u okolini Bora, kao i da ostaje pri iskazu da nije video Danku Ilić, a zatim i da je udario službenim automobilom.
Kako se saznaje, osumnjičeni je danas odgovarao na dodatna pitanja postupajućeg tužioca na okolnosti kretanja kobnog dana u ovom selu.
Osumnjičeni je detaljnije objašnjavao kretanje kobnog dana, tačnije sve ono što je tužiocu bilo nejasno nakon prvog saslušanja.
– On je objasnio i tok kretanja nakon što je navodno Danka udarena, odnosno objasnio da je razlog zadržavanja pored deponije na Starobanjskom putu taj što je morao da obavi telefonski razgovor – navodi izvor upućen u slučaj.
Podsetimo, na prethodnom saslušanju početkom juna ove godine, on je potvrdio je da je kobnog dana bio u tom selu u okolini Bora sa kolegom iz JKP “Vodovod”, ali i negirao da su njih dvojica tog dana videli Danku Ilić, kao i da su je udarili službenim automobilom.
Izvor: Srbija Danas/Nova