Evropsko udruženje operatora, kojim rukovodi Evropska komisija, ispitivaće ovaj slučaj.
Svi gradovi u Crnoj Gori su dobili napajanje strujom, saopštio je Ranko Redžić, direktor Nacionalnog dispečerskog centra Crnogorskog elektroprenosnog sistema (CGES), nakon što su skoro cela država i deo regiona danas ostali bez struje.
Redžić je na konferenciji za medije kazao da još nema informaciju što je prourokovalo nestanak struje na tako širokom prostoru – u Crnoj Gori, delu Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Albanije.
– Otkad pamtim nisu se dešavale ovakve situacije. Evropsko udruženje operatora, kojim rukovodi Evropska komisija, ispitivaće ovaj slučaj i sigurno će formirati telo koje će do detalja ispitati uzroke – kazao je Redžić, koji nije mogao da potvrdi navode medija da je do nestanka struje došlo zbog kvara na dalekovodu između Albanije i Grčke.
– Treba da pregledamo zapise sa svim sistema, pa ne bih prejudicirao, ali moguće je da je i to u pitanju – rekao je on.
Redžić je rekao i da nema informaciju da je došlo do požara na dalekovodu prema Bosni i Hercegovini.
– Sve dalekovode prema BiH smo uključili pre nekih pola sata – naglasio je Redžić.
Izvor: Srbija Danas/Kurir/Agencije/M.A.