Ministar finansija Siniša Mali gostovao je u specijalnoj emisiji OKO magazina, koja je posvećena dolasku predsednika Narodne Republike Kine. Tom prilikom Mali je najavio i novu insvesticiju iz Kine.
Najavio je i veliku investiciju iz Kine.
– Investitori se ovde nalaze kao kod kuće. Potpuno smo otvoreni za kineske investicije – rekao je Mali.
– To ćemo sutra saznati – dodao je Mali.
– Srbija je domaćin Ekspa 2027. godine. Cilj nam je da imamo proizvodnju električnih automobila – rekao je Mali i podsetio na važnost razvoja veštačke inteligencije.
Izvor: Srbija Danas/Telegraf/ A. G.