Superliga Srbije SMANJUJE broj klubova!

Tako stoji u dokumentu Fudbalskog saveza Srbije oko strategije razvoja od 2024. do 2028. godine.

I pod tim se smatra da će od 2026. godine Superliga Srbije brojati 12 klubova, a ozvaničenje ove odluke se očekuje najkasnije do leta 2025. godine.

Fudbalski savez Srbije je i ranije podržavao inicijative za smanjenje broja učesnika elitnog ranga.

Najkvalitetnije takmičenje u srpskom fudbalu trenutno broji 16 klubova, koje se posle 30 kola dele na plej-of i plej-aut zonu, gde se igra dodatnih sedam kola. 

Ljubitelji fudbala odavno se nadaju ovakvoj reformi srpskog klupskog fudbala, jer u najbližem komšiluku imamo primer koliko može da doprinese njegovom kvalitativnom napretku. 

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -