Iako je morao da ode i u bolnicu na pregled za svaki slučaj zbog rasekotine na temenu, sve je prošlo samo sa kesom leda na glavi i odmorom u hotelskoj sobi, dok je već danas stigla informacija da će Đoković imati trening oko 13 časova u Rimu.
Sve to u sklopu priprema za meč trećeg kola Mastersa u Rimu gde će odmeriti snage sa Čileancem Alehandrom Tabilom koji je u odličnoj formi.