“SVE JE UNIŠTENO! Majku su mi prevezli u bolnicu!” Beograđanka GLEDALA kako joj stan gori – Tužne scene na Novom Beogradu!

Jutros je došlo do stravičnog požara u poznatom kafiću na Novom Beogradu, koji se potom proširio na stanove u zgradi u čijem prizemlju se ugostiteljski objekat nalazi.

Vlasnica stana na prvom spratu je oko 9.30 časova i dalje bila ispred zgrade i gledala u svoj prozor, koji je uništen u požaru kao i ceo stan, a potom je među garavim zidovima ugledala novi plamen.

– Opet gori, opet gori – čulo se kako stanari govore.

– Mama i ja smo bile u stanu. Nekih 20 minuta dok je taj dim kuljao. Nagutale smo se dima. Mamu su prevezli u bolnicu jer se nagutala dima i pod stresom je. Uspela sam da zgrabim samo najosnovije. Sve je uništeno do cigle, i ona je gorela. Nemamo ništa, sve je izgorelo i dokumentacija sve. Gde ću ja sad, kome? – kaže vidno potresena žena.

Evo, ovo je moj stan, ja sad gledam kako plamen ponovo izbija, kako ponovo gori! – govori ona.

Podsetimo, stravičan požar zahvatio je kafić jutros oko 6.20, a požar se rekordnom brzinom proširio i na stanove iznad. Stanovi do 3. sprata su gotovo uništeni, ali srećom, nema ljudskih žrtava i povređenih.

Zabrinuti stanari su satima već ispred zgrade, dok su pojedini uz pratnju policije ušli unutra da uzmu najneophodnije stvari. Drugi i dalje čekaju.

Da situacija nije bezbedna najbolje svedoči činjenica da je više od tri sata nakon stravičnog požara, vatra ponovo krenula da tinja u jednom od stanova.

Izvor: Srbija Danas/Telegraf/Dubravka Jovanović

- Pogledajte najnovije ćlanke -