Naime, Ljuba tvrdi da svako na estradi manje-više prože kroz sličnu fazu, ali da to ne mora uvek da bude slučaj.
Foto: Predrag Dedijer / Ringier
– Kad bih mogao da biram da prokockam stan na ruletu ili se opijam u kafani, izabrao bih ovo prvo! Nema goreg poroka od alkohola jer uz njega, u većini slučajeva, idu još neke druge stvari. Cela estrada vam je primer za to, čast izuzecima. Mnogi uzimaju svašta da bi izdržali da pevaju celu noć na tezgama i nastupima, a to nije dobro, pogotovo mnogo mlađe kolege od mene. To je šok za organizam – rekao je Ljuba za Blic, pa je dodao:
– Ja sam isto bio deo toga, ali kad sam bio mlađi. Međutim, nikad se nisam uništavao. Znao sam za meru. Sedeo sam s kolegama koji pre tezge počnu da piju, nastave dok pevaju i posle toga produže u kafanu. To je hronični alkoholizam.
Foto: Milan Ilić, TV Pink / Ringier
Druže, ako ne možeš da izdržiš posao bez nekog stimulansa, onda ga promeni. Zašto se porazboljevaše silni mladi ljudi, pa zato što ni o čemu ne vode računa.
Grešio sam i ja, ali sam sebi rekao na vreme da to više neću da radim. Zato sad živim zdravo, imam određene zdravstvene probleme, ali oni nisu izazvani porocima.
VIDEO: Ljuba Aličić, aerodrom
www.blic.rs