Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) ponovo se hitno oglasio na svom sajtu. Nakon sitnije kiše koja je padala u Beogradu oko 17 časova, za dva sata, oko 20 časova najavljuje se ozbiljnije nevreme koje će pogoditi i područja Bačke i Banata.
– U naredna dva sata na području Bačke i Banata lokalna pojava pljuskova sa grmljavinom, a moguća je i pojava sugradice i grada. U pojedinim delovima Beograda u naredna dva sata takođe kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom koji se prvo očekuju u severnim delovima grada, Batajnica i Ugrinovci – stoji u upozorenju RHMZ-a.