Nešto pre 14 sati u Slavonskom Brodu ubijene su dve osobe. Na mestu zločina policija je pronašli tela dve osobe muškarca (76) i žene (78). Pod sumnjom za dvostruko ubistvo uhapšen je njihov sin (45).
Komšije ubijenog bračnog para kažu da su ubijeni ljudi imali veoma težak život.
– Bili su to dobri ljudi, poštena porodica, toliko simpatična da nemam reči. Imali su dva sina, stariji se preselio u Istru i oženio se i dobio dete, ali je umro. Ovaj mlađi sin je do pre nekoliko godina radio u Francuskoj, a onda se vratio u Brod i kupio kuću u istoj ulici kao roditelji – kažu komšije.
Drugi komšija je rekao da su čim su videli policiju shvatili šta se dogodilo.
– Već nekoliko godina bio je slab sa živcima. Po ceo dan je vozio bicikl i postao je veoma neuredan. Ne znam šta mu se tačno desilo – rekao je drugi komšija.
– Baka i deda su bili veoma stari. Baka je svako jutro išla do groblja, pa na misu pa na pijacu, gde je skupljala voće i povrće i flaše. Imali su veoma težak život. Jedan od njihovih sinova je umro pre nekoliko godina – rekao je komšija.
Na telima ubijenih vidljivi su znaci nasilne smrti. Još uvek nije poznato kako je sin ubio roditelje u kući u Slavonskom Brodu. Očekuje se da će se nakon uviđaja policija oglasiti novim saopštenjem.
– Već ga se dugo bojimo, sina koji je to napravio. On je onako, nikad nije pozdravljao nikoga, kao da ne postojimo. Mislim da je bio psihički bolestan – kažu komšije.
Izvor: Srbija Danas/Index.hr