TESTAMENT PEVAČICE OTVOREN JE GODINU DANA POSLE NJENE SMRTI Luks vila postala je ruglo, a evo ko je dobio sve

Naime, vIla u kojoj je pevačica živela danas je potpuno opustošena i od luks građevine nastalo je ruglo, a javnost se dugo pitala kome je ona ostavljena u testamentu.

Foto: Zoran Lončarević / Ringier

Esma Redžepova

Esmin testament otvoren godinu dana nakon njene smrti – 2017. godine u Skoplju.

“Svu imovinu ostavila državi”

Kako se navelo, sav svoj imetak ostavila državi Severnoj Makedoniji.

– Godinama je govorila da želi da ostavi svoj dom kulturi i humanosti i to obećanje je ispunila. Večeras je otvoren testament Esme Redžepove Teodosijevske, u kojem jednostavno i jasno stoji da sav svoj imetak ostavlja državi. Tako je ispunila svoje obećanje. Esma je mnogo volela Makedoniju i Makedonija je volela Esmu. Kad god je putovala po svetu u svakoj izjavi i intervjuu je spominjala Makedoniju. U srcu je nosila makedonsku pesmu, dušu i misao. Stalno je govorila da je ponosna na svoju Makedoniju. Zato je sav svoj imetak ostavila Makedoniji – rekla je Zorana Kostovska, najbliža saradnica Esme Redžepove, za radio “Slobodna Makedonija” i dodala:

Esma Redžepova

Foto: Blic TV / Ringier

Esma Redžepova
Esma Redžepova

Foto: Blic TV / Ringier

Esma Redžepova
Esma Redžepova

Foto: Blic TV / Ringier

Esma Redžepova

– Rekla je: “Novac sam zaradila od koncerata. Ljudi su kupovali ulaznice, a ja ću se ovako odužiti svom narodu.” To je bila njena poruka.

Podsetimo, Esma Redžepova preminula je 11. decembra 2016. u 73. godini posle kraće i teške bolesti. Iza sebe je ostavila 47 sinova i jednu ćerku, koje je usvojila.

www.blic.rs

- Pogledajte najnovije ćlanke -