Neslaganje i raspad opozicije je sve evidentniji kako se bliže izbori 2. juna.
Poslednji u nizu okršaja opozicije desio se između kandidata za gradonačelnika Pokreta “Kreni-promeni” Save Manojlovića i predsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića u emisiji “Utisak nedelje”
Sukob Save Manojlovića i Borka Stefanović krenulo je sa temom izlaska na izbore 2.juna, gde je Savo Manojlović ocenio je da se neizlaskom na izbore 2. juna vlastima u Beogradu daje legitimitet da kako tvrdi ruše Sajam, dok je zamenik predsednika Stranke slobode i pravde Borko Stefanović ocenio da se upravo učešćem na izborima daje legitimitet vlasti SNS, pokazujući da u njihovom političkom fokusu nije napredak Srbije i građana Srbije, već samo rušenje i uništavanje aktuelne vlasti.
– Momenat promena se ne može desiti ako širite apatiju. Apatija je kada ste razbili koaliciju i nebitno je ko je oko toga kriv – poručio je Manojlović i dodao da je takvo ponašanje neodgovorno.
– Vi se ponašate kao ožalošćena porodica, tako što čekate da ovaj projekat ne uspe da bi se vratio na staro! Posle ovoga nema povratka na staro – istakao je Manojlović i to poprilično povišenim tonom.
Stefanović je na ovo imao spreman odgovor, te je Manojloviću poručio da on stvara apatiju.
– Nismo mi ožalošćena porodica, i ne stvaramo mi apatiju, već vi koji ste odlučili, umesto u novembru i decembru 2023. da ste ušli u politiku, volšebno ste odlučili baš sad kad se koalicija raspala – rekao je Stefanović, između ostalog, i dodao:
– I gladijatori se bore, ali oni se ne bore za slobodu, nego da zabave gospodara!
Kako se približava dan održavanja lokalnih izbora, svakodnevno građani Srbije izloženi su besciljnim “sukobima i duelima” unutar opozicije koji kroz svoje međusobne okršaje pokazuju pravu sliku njihove politike.